Deze website maakt gebruik van functionaliteit van YouTube en Google. Zij plaatsen daarvoor cookies die nodig zijn voor het bekijken van videos (YouTube), het vertalen van de website (Google Translate) en het gebruik van het formulier "heeft u gevonden wat u zocht" (Google reCAPTCHA).

Chippen afvalcontainers van start

Deze week vallen de eerste brieven over het chippen van afvalcontainers op de mat. Niet alle inwoners ontvangen deze brief tegelijk. Heeft u een brief gekregen? Dan zijn uw containers volgende week aan de beurt.

De komende weken krijgen alle afvalcontainers in Haaksbergen een chip. Met deze chip kunnen de gemeente en Twente Milieu beter registreren welke containers bij welk adres horen. De chipactie gebeurt stap voor stap. Daarom ontvangt niet iedereen tegelijk een brief. Inwoners krijgen ongeveer een week voordat hun containers aan de beurt zijn een brief met uitleg.

Stickers op de juiste container

Bij de brief zitten stickers voor uw containers. Plak de juiste sticker op het deksel van de juiste container. Zo weten de medewerkers welke container bij welk adres hoort en kunnen zij de juiste chip koppelen. In de brief staat ook op welke datum u uw containers buiten moet zetten.

Containers voor 7.00 uur buiten zetten

Heeft u een brief ontvangen? Zet dan op de aangegeven datum uw containers vóór 7.00 uur ’s ochtends voor uw woning. Dit kan een andere plek zijn dan waar u uw containers normaal aanbiedt voor het legen. De containers hoeven niet leeg te zijn.

Wanneer zijn uw containers aan de beurt?

De chipactie begint volgende week. In het najaar zijn alle containers in Haaksbergen gechipt. Heeft u nog geen brief ontvangen? Dan komen uw containers later aan de beurt. U ontvangt vanzelf een brief met meer informatie en de datum waarop uw containers worden gechipt.

Artikel informatie

16-9-2026

Deel deze pagina: Twitter Facebook LinkedIn