60 jaar getrouwd

Gepubliceerd: 10-9-2025

Eanske, daar zijn beide geboren en opgegroeid. En in Enschede zijn Hans Hagels (81) en Adri Bijkerk (82) ook getrouwd, op 2 september 1965. Rond hun 60ste trouwdag deden ze een weekje Friesland. Maar de maandag erop bezocht Gerard van den Hengel het diamanten paar in hun Haaksbergse appartement.  

“Hoe heeft u elkaar leren kennen?” Voor die vraag moeten we ver terug in de tijd. “We gingen naar dezelfde lagere school, vanaf de eerste klas. Er is een groepsfoto van een schoolreisje naar Schiphol waar we naast elkaar op een bankje zitten”, lacht de bruid. “Een hele poos hebben we niet naar elkaar omgekeken. We waren een jaar of zestien toen we elkaar weer tegenkwamen. Daarna zijn we samen verder gegaan”, legt de bruidegom uit.

Van Eanske noar Hoksebarge

Ze blijven in Enschede wonen, ook als Hans een baan krijgt bij de toenmalige Haaksbergse deurenfabriek Waanders. Overigens  werkt zijn vrouw dan in de ziekenhuiswinkel van eerst Ziekenzorg en later het MST. “Heftruckchauffeur was ik”, vertelt Hans. “Laden en lossen van de vrachtwagens, dat betekende ook avonddiensten. Mijn baas heeft toen geregeld dat we hier een huis  kregen. Dat was in 1984.” Een huis met een flinke tuin. Tussen de planten, daar voelde Adri zich de koning te rijk. Als ze in 2019 moeten plaatsmaken voor bedrijvigheid, verhuizen ze naar een appartement. Van hun balkon heeft Adri een klein maar sfeervol tuintje gemaakt.

Bijna allemaal meiden…

Een hele collectie familiefoto’s siert hun domein. Kiekjes van de twee dochters, Sonja en Kitty, die ze samen kregen. Van hun vier kleinkinderen, ook allemaal meisjes. Maar, inmiddels prijkt er ook een jongen tussen. Eén van de kleindochters kreeg een zoon. En het tweede achterkleinkind is op komst. “Wie weet wordt dat ook een jongetje…” Ook het staatsieportret, gemaakt na de huwelijksceremonie, hangt in de hal. Piepjong, hij met een hoge hoed en handschoenen (voor de show) in zijn hand, zij in haar gedroomde witte Sissi-jurk.

“Ja!”

Na een herseninfarct is Adri nooit meer de oude geworden. Zo kan ze niet meer fietsen, iets dat ze graag samen deden. Met Hans heeft ze een toegewijde mantelzorger in huis. “Hij uw rots in de branding”, vat de burgemeester samen. En daarmee is zij het helemaal eens. “Kijkt u nou, ondanks wat tegenslagen, terug op zestig mooie jaren?”, informeert Van den Hengel.  Het “ja” klinkt als uit één mond. “We zijn nog heel gek met elkaar”, vult de bruidegom aan.

Meer nieuws

  • Versterking dorpshart

    10-9-2025

    Nieuwe vastgoedvereniging voor aantrekkelijk en toekomstbestendig centrum....

  • Verduurzaming buurt

    10-9-2025

    Samen de buurt groener en duurzamer maken met een buurtteam....

  • Militaire oefening

    5-9-2025

    Militaire vliegtuigen boven Haaksbergen tijdens internationale oefening....

Nieuws overzicht