Ga direct naar: Snelkoppelingen Hoofdmenu Zoeken Hoofdinhoud
Gepubliceerd: 29-4-2025
De jaarlijkse dodenherdenking begint dit jaar op zondag 4 mei om 19.00 uur met een korte herdenkingsbijeenkomst in de Pancratiuskerk op de Markt. Aansluitend start om 19.30 uur de stille tocht
Deze stille tocht, begeleid met omfloerste trom, gaat via de Von Heijdenstraat en de Sterrebosstraat naar de begraafplaats aan de Enschedesestraat. Daarna gaat de stoet via de Ruisschenborgh naar de Markt. Na het spelen van de Last Post, de twee minuten stilte en het zingen van het Wilhelmus, legt het college van burgemeester en wethouders een krans bij het herdenkingsmonument. Burgemeester Rob Welten houdt vervolgens een toespraak. Het projectkoor Haaksbergen en de Haaksbergse Harmonie verlenen hun medewerking, net als scholieren van Het Assink lyceum en de Anne Frank Realschule uit Ahaus.
Bent u niet in de gelegenheid om de herdenkingsbijeenkomst bij te wonen? Dan kunt u via de websites van de Haaksbergse protestantse en katholieke kerken live meekijken.
Wilt u ook bloemen leggen bij het monument, dan het vriendelijk verzoek dit vooraf te melden bij Angélique Karnebeck. Bel naar (06) 41 59 20 57 of stuur een mail naar a.karnebeck@haaksbergen.nl.
Bij hotel de Broeierd aan de Hengelosestraat staat een Haaksbergs gedenkteken. Dit kruis staat er ter nagedachtenis aan de executie in 1943 van een aantal Haaksbergenaren, die toen werkzaam waren bij de textielfabriek van Jordaan. Jaarlijks worden er op 4 mei bij het gedenkteken bloemen gelegd. Eens in de vijf jaar wordt dit gedaan door het college. De bloemlegging is zondag 4 mei om 16.15 uur.
18-6-2025
Meerjarenplan: afval scheiden moeten een peulenschil worden....
18-6-2025
Onderzoek naar asbest in tuinen buiten de bebouwde kom mogelijk....
18-6-2025
Landmacht oefent te voet en met voertuigen in de omgeving van Haaksbergen....