Onthulling Koekoekspaal

Gepubliceerd: 20-9-2024

Eén van de hoogtepunten tijdens de jaarlijkse Open Monumentendag op zaterdag 14 september, was de onthulling van de Koekoekspaal. Een historische markesteen die eerder dit jaar is teruggevonden. De grenssteen stond vroeger op de scheiding tussen de marken Buurse en Haaksbergen/Honesch.

Ruim 70 jaar geleden verdween de markepaal uit het landschap, nadat deze als sta-in-de-weg werd gezien. In 2014 werd gezocht naar de paal, maar bleek die onvindbaar. De werkgroep markegrenzen heeft toen een replica langs het fietspad van de Buurserstraat geplaatst.

Verrassende vondst

Groot was de verbazing toen de originele paal eerder dit jaar alsnog in de grond werd teruggevonden door grondeigenaar Scholten van boerderij Laakmors in buurtschap Honesch. Besloten werd om de paal terug te plaatsen op grond van buurman Scholten van boerderij De Koekoek in Buurse. Op een klein stukje van de voormalige markegrens. Wethouder Jan Herman Scholten reikte zaterdag de Monumentenprijs 2024 uit aan de beide families Scholten. Een Scholtens onderonsje dus.

Meer nieuws

  • Bereikbaarheid 5 juli

    30-6-2025

    Gemeente op zaterdag 5 juli tussen 8.00 en 17.00 uur bereikbaar op ander nummer....

  • Proef GBTwente

    26-6-2025

    Check uw woning: help GBTwente om de WOZ-waarde beter te bepalen....

  • Kijkje op begraafplaats

    25-6-2025

    Rondleidingen op Het Waarveld en De Hooge Weide deze zomer....

Nieuws overzicht