Ga direct naar: Snelkoppelingen Hoofdmenu Zoeken Hoofdinhoud
Home > Nieuwsarchief > Nieuwsarchief 2022 > Witte Veen
Gepubliceerd: 15-12-2022
De komende jaren gaat Natuurmonumenten aan de slag met de versterking van de natuur in het Witte Veen bij Haaksbergen. Hier ligt nog 30 hectare hoogveen, zeer zeldzaam geworden in Nederland. En daarmee helaas ook de plant- en diersoorten die daarbij horen. Maandag 12 december is aannemer Negam in opdracht van Natuurmonumenten begonnen met maatregelen om de natuur te versterken.
Het Witte Veen is Europees beschermde topnatuur (Natura 2000) dat huis biedt aan veel bijzondere dieren en planten. Om de unieke kwaliteit van de natuur in het gebied te behouden en versterken zijn ingrepen nodig. Want een teveel aan stikstof en extreme droogte bedreigt deze unieke natuur. Met een pakket aan verschillende natuurherstelmaatregelen wordt water langer vastgehouden, de (natte) heide vergroot en gezorgd voor een betere waterkwaliteit in de vennen en poelen.
De werkzaamheden nemen meerdere jaren in beslag. Daarmee is het mogelijk om rustgebieden voor dieren te creëren. Bovendien wordt door de fasering de overlast voor bezoekers en gebruikers van het gebied zo klein mogelijk gehouden. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het op diverse plekken verwijderen van bomen ten gunste van de ontwikkeling van hoogveen en vochtige heide, het plaatsen en vervangen van enkele stuwtjes en het dempen van greppelrestanten. Natuurmonumenten kan de werkzaamheden uitvoeren met hulp van meerdere financiers: Provincie Overijssel (Natura 2000), het ministerie van LNV (versnelde aanpak stikstof) en de EU (Life Climate).
Meer weten? Kijk op natuurmonumenten.nl/natuurherstelwitteveen of kom naar de werkkeet van Negam op het perceel naast Wargerinksweg 57.Tweewekelijks op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur is er een vragenuur. Belangstellenden kunnen ook mailen naar witteveen@natuurmonumenten.nl.
Foto: Andries de la Lande Cremer
30-4-2025
Op Bevrijdingsdag is het gemeentehuis dicht. Er wordt ook geen afval opgehaald....
29-4-2025
Haaksbergen viert 80 jaar vrijheid met Vrijheidsfestival op maandag 5 mei....
29-4-2025
Samen herdenken in Haaksbergen. Herdenking en stille tocht op 4 mei....